W dzisiejszych czasach strona internetowa stanowi niezbędne narzędzie skutecznego biznesu. Dzięki niej przedstawisz ofertę swojej firmy, ale też możesz znacznie powiększyć grono dotychczasowych klientów. Jednak samo utworzenie strony www to nie wszystko. Najważniejsze jest jej wyróżnienie w wyszukiwarce Google. Aby znaleźć się na jej szczycie, konieczna jest prawidłowa optymalizacja stron www, dzięki czemu roboty Google uznają Twoją stronę za wiarygodne źródło informacji na zapytania internautów wyszukiwarki google. Optymalizacja strony internetowej i prędkość ładowania strony jest więc jednym z najistotniejszych zagadnień dla biznesu online.

Jakie czynniki mają wpływ na optymalizację strony www?

Stale zmieniający się algorytm Google i analizy przeprowadzone przez pozycjonerów pozwoliły określić kilka najważniejszych elementów w skład których wchodzi optymalizacja stron internetowych, bez których szansa na zajęcie wysokich pozycji będzie nikła. Optymalizacja strony meta, fraz, title i informacji użytkownika jak i każdy dobry artykuł strony.

Usuń duplikaty

Nawet najprostsze strony internetowe, posiadają co najmniej dwa adresy url – www.domena.pl i domena.pl. Dlatego utworzenie pliku o nazwie .htaccess umożliwi zlikwidowanie kopii strony, wskazując Google docelowy adres danej strony www.

Dodaj stronę do Google Search Console

Google Search Console to darmowe narzędzie wyszukiwarek internetowych Google, które okazać się bardzo pomocne podczas pozycjonowania strony internetowej jak i optymalizacji strony. Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzić widoczność witryny w wyszukiwarce, ruch, a także stan ideksowania strony internetowej w google search console.

Dobierz słowa kluczowe

Sprawdź, jakie frazy najczęściej wpisują Twoi klienci, powiąż je ze swoją ofertą, a następnie stwórz treści z nimi zawarte i udostępnij na stronie www:

– zoptymalizuj title description i meta description – to elementy, które wyświetlają się użytkownikom w wyszukiwarce i mogą ich zachęcić do odwiedzin strony,

– użyj słów kluczowych i frazy kluczowe w nagłówkach artykułu – tak, aby tworzyły jasną i zrozumiałą dla użytkownika informację,

– zadbaj o teksty na strony internetowe – powiadom użytkowników o zmianach w swojej firmie, podziel się z nimi ciekawostkami lub ujawnij sekrety branży, w której działasz. W tego typu treściach zaleca się również użycie fraz i ich synonimów.

– zbieraj linki przychodzące – pamiętając przy tym, aby były to wysokiej jakości odnośniki! Linki przychodzące możesz zdobyć np. dzięki udostępnieniu dobrych treści stron nternetowych, którymi odwiedzający chętnie będą chcieli się podzielić z innymi użytkownikami. Linkowanie wewnętrzne i informacje o danych strukturalnych strony też jest niezwykle ważne.

– dostosuj stronę internetową do urządzeń mobilnych pod kątem wyszukiwarek – smartfony zgarniają coraz większą liczbę wyszukiwań. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja strona www wyświetlała się dobrze na każdym urządzeniu, skorzystaj z audytorów lub narzędzi, które pomogą Ci dostrzec jakiekolwiek zmiany w tym obszarze.

– optymalizacja strony www to przede wszystkim zmniejszenie czasu ładowania strony, poprawne adresy url, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, dobre meta dane i przede wszystkim optymalizacja grafik. Optymalizacji strony internetowej należy przeznaczyć sporo czasu. Frazy kluczowe stron internetowych należy ustawić pod roboty wyszukiwarki. Linkowanie wewnętrzne należy kierować do najciekawszych treści. Frazy kluczowe nie mogą być za długie.Ilość fraz , title i meta należy ustawić na zgodne. Adresy url powinny być szyfrowane. Optymalizacja grafik strony to jedna z istotniejszych kwestii ponieważ przy dłużej ilości grafik i elementów dużego rozmiaru możemy zauważać spadek ładowania się strony z punktu widzenia użytkownika. Optymalizacja strony internetowej należy do skomplikowanego procesu SEO.

Proces optymalizacji strony internetowej należy optymalizować pod roboty wyszukiwarki który wymaga dużego nakładu czasu. Jeśli chcesz go zaoszczędzić – zleć pozycjonowanie doświadczonej firmie. Artykuł i informacje o optymalizacji zjadziesz na tym blogu. Informacje meta powinny zawsze być uzypełnione. Optymalizacja danej strony powinna skupić wiele elementów. Jakość fraz kluczowych, opis meta, altefnatywne opisy. Aby optymalizacja strony mogła zostać za odpowiednią strony powinny zawierać jak najlżejsze obiekty. Nikt dokońca nie wie jak działa optymalizacja strony która wpływa na algorytm panda. Większość jedynie się domyśla ale oprócz oficjalnych informacji nie ma danej reguły. Optymalizacja strony musi odbywać się w sposób efektywny. Ilość elementów powinna być zbliżona do konkurencji. Obrazki powinny mieć mały rozmiar a każdy artykuł powinien zawierać unikalny tekst,